Dzisiaj jest r.

Ślubowanie Klas Pierwszych

Data 13 listopada 2014 roku na pewno zostanie wyryta w pamięci wszystkich naszych pierwszoklasistów. Tego dnia wstąpili oni w poczet uczniów naszej szkoły. Po ponad dwóch miesiącach poznawania szkoły, książek, obowiązków dotarły do momentu, kiedy mogły złożyć ślubowanie. Dzieci po raz pierwszy wystąpiły przed tak zacnym gremium, czyli przed rodzicami oraz starszymi kolegami i koleżankami. Pierwszaki z klas Ia i Ib pod czujnym okiem p. Marzeny Olczyk i p. Renaty Krasnodębskiej – Rogalskiej przygotowały piękną akademię. Król Ołówkos i jego zacna żona Królowa „egzaminowały” dzieci z czytania, pisania, recytowania, śpiewania i liczenia, zatwierdzając tym gotowość pierwszaków do dalszej nauki w szkole.
Po występie uczniowie odśpiewali hymn Polski, złożyli ślubowanie przed Pocztem Sztandarowym oraz zostali pasowani na uczniów klasy pierwszej przez pana dyrektora Sławomira Szczepaniaka. Poza tym od uczniów starszych klas otrzymali upominki, które posłużą im na zajęciach.
Ostatnim punktem uroczystości był poczęstunek w klasie, przygotowany przez niezawodnych rodziców oraz ogromny książkowy tort.
Witamy Was Pierwszaki wśród braci uczniowskiej


Copyright © 2018 SP w Domaniewie