Dzisiaj jest r.

WIGILIA SZKOLNA 2013

19 grudnia 2013 roku w Zespole Szkół w Domaniewie odbyła się szkolna wigilia. Jak co roku uczniowie wystawili niosące głęboki sens i przesłanie jasełka. Zaprezentowana przez młodzież sztuka była dużym przedsięwzięciem, bowiem brało w niej udział prawie 40 uczniów z różnych klas. Gra aktorska przeplatana piosenkami, kolędami, tańcem aniołków zdobyła duże uznanie wśród pozostałych kolegów i koleżanek oraz zaproszonych gości. Spektakl uświetnił również występ uczniów grających na instrumentach, który był dla niektórych scenicznym debiutem po zaledwie paru tygodniach prób. Jasełka bardzo wszystkim się podobały, o czym świadczą owacje i gratulacje widowni. Scenariusz do jasełek napisała p. Alina Gosińska, będąca jednocześnie reżyserem sztuki. Nad oprawą muzyczną i przygotowaniem wokalnym czuwała p. Edyta Klimkowska – Stempień, natomiast wspaniałą dekorację i całą scenerię stworzył p. Marek Kubiś.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za wkład pracy i zaangażowanie, a rodzicom za pomoc, wsparcie i zrozumienie.

Po akademii uczniowie rozeszli się do klas, gdzie złożyli sobie życzenia, podzielili się opłatkiem oraz skosztowali smacznych potraw wigilijnych, przygotowanych przez najcudowniejsze pod słońcem mamy J. Bardzo gorąco za wszystko dziękujemy.

Obsada:

Maryja – Weronika Mirowska (śpiew)
Józef – Aleksander Domagała
Matka Maryi – Aleksandra Słowińska (śpiew)
Anioł Gabriel – Adrian Zagórski
Dziadek – Adam Prośniak
Wnuczęta –Mateusz Jakubowski, Natalia Pisera, Izabela Kubiak
Narratorzy – Karol Krysiak (akordeon), Daria Zagórska (trąbka)
Aniołki – Natalia Beniak (trójkąt), Wiktoria Szela (flet), Patrycja Wyrzykowska (flet), Natalia Zasada (trójkąt), Klaudia Kończak (flet), Julia Gosińska (śpiew, skrzypce, flet)
Pasterze – Damian Kaczmarek, Jakub Jabłoński, Rafał Witczak
Trzej Królowie – Błażej Arendt (flet), Maciej Jabłoński (trójkąt), Sebastian Kamiński
Gospodarze – Hubert Szabela, Adrian Syguła, Artur Łopata, Sylwia Zawadzka

W pozostałych rolach:

Martyna Pisera (skrzypce, flet)
Joanna Kamińska (skrzypce, flet)
Julia Szymczak (pianino, flet)
Fleciści – Kacper Gosiński, Anna Zych, Angelika Przeradzka, Julia Kołodziejczak
Chór – wszyscy w/w uczniowie oraz Katarzyna Tomczyk, Natalia Stefańska,
Copyright © 2018 SP w Domaniewie