Dzisiaj jest r.


Żegnaj szkoło, witajcie wakacje!!!
To już jest koniec… Zanim jednak uczniowie wyjadą na zasłużony wypoczynek, po raz ostatni w tym roku szkolnym przyszli do szkoły pożegnać się z kolegami i odebrać świadectwa. Niektórzy otrzymali nagrody i dyplomy za wybitne wyniki w nauce, za oszczędzanie w SKO oraz udział w różnych konkursach. Pan Dyrektor Sławomir Szczepaniak podziękował również Rodzicom za całoroczną współpracę oraz pogratulował wyników w nauce ich pociech.
W pierwszej turze ze szkołą rozstawali się gimnazjaliści oraz uczniowie klas IV-VI. Klasa VI wraz z wychowawczynią p. Marleną Gortat i p. Edytą Klimkowską-Stempień przygotowała część artystyczną, którą podziękowała wszystkim z 6-letnią „podróż”.
W drugiej części klasa III z wychowawczynią p. Jadwigą Łopata przedstawiła wakacyjną część artystyczną. Tym razem w zakończeniu brali udział uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki.
...a teraz w drogę ...wszystkim życzymy wielu radosnych chwil podczas letnich wypraw!!!Nasi najlepsi
Nareszcie rozpoczęły się tak długo wyczekiwane wakacje. Zanim jednak to nastąpiło to dla wielu uczniów było to czas ciężkiej pracy. Za bardzo dobre wyniki w nauczaniu niektórzy otrzymali nagrody i dyplomy. Oto nasi wyróżnieni uczniowie ze średnią co najmniej 4,75 oraz bardzo dobrym i wzorowym zachowaniem.Jutro popłyniemy daleko...
23 czerwca uczniowie klasy III gimnazjum uroczyście zakończyli swoją gimnazjalną przygodę. Wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Tomaszewską przygotowali fantastycznego poloneza do muzyki z filmu „Czas honoru”. Następnie wystawili „bajkowe” przedstawienie... wcielili się bowiem w postaci ze znanych bajek opowiadając zabawne szkolne historie z udziałem nauczycieli…swoją drogą to chyba ich lubili :) Scenariusz napisali gimnazjaliści, oprawę muzyczną przygotowała p. Edyta Klimkowska-Stempień, a dekorację p. Marek Kubiś i p. Agnieszka Tomaszewska. Po części artystycznej był tort i niezapomniany bal.
Uroczystość swoją obecnością zaszczycili m.in. wójt p. Paweł Szymczak, ks. Stanisław Matuszkiewicz oraz wielu wspaniałych gości. A najważniejszymi byli jednak rodzice, którzy nie kryli łez ze wzruszenia. Pan dyrektor podziękował rodzicom za wiele wspólnych lat wręczając pamiątkowe dyplomy.Podsumujmy...
22 czerwca odbył się ostatni w tym roku szkolnym apel porządkowy, podczas którego pan dyrektor Sławomir Szczepaniak przypomniał uczniom o bezpieczeństwie podczas wakacji. Poza tym 96 uczniów zostało nagrodzonych dyplomami, a 14 (Artur Burski, Jakub Domagała, Bartek Kończak, Wiktoria Łuczak, Kamila Maćczak, Paulina Marciniak, Małgorzata Nazarska, Damian Olczyk, Patrycja Pisera, Klaudia Prośniak, Przemysław Syguła, Jarosław Szczepaniak, Dawid Świątczak, Wiktoria Woźniak) piłkami za udział i zwycięstwa w zawodach sportowych. Następnie nagrody otrzymali uczniowie, którzy zwyciężyli podczas różnych dyscyplin zorganizowanych na Dzień Dziecka. Kolejni nagrodzeni to najlepsi czytelnicy biblioteki szkolnej (Wiktoria Antczak, Patrycja Antczak, Maksymilian Majewski, Kornelia Arendt, Tomasz Sikorski, Aleksandra Przybyła i Wiktoria Jakubowska).
Wszystkim gratulujemy!Odpady segregujesz-Ziemię ratujesz!
W roku szkolnym 2015/2016 w Zespole szkół w Domaniewie zrealizowany został konkursowy projekt na dofinansowanie w formie dotacji zadań z dziedziny edukacja ekologiczna pod tytułem: „Odpady segregujesz-Ziemię ratujesz!”-edukacja ekologiczna w ZS w Domaniewie.
Całkowity koszt projektu wynosił 27 800zł z czego 25 000zł stanowiła dotacja Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi a 2 800zł udział własny.

Wramach projektu zakupiono szereg przyrodniczych pomocy dydaktycznych na kwotę 6 050zł, zorganizowano 5 wycieczek za kwotę 18 300zł:
1. Ogród Zoologiczny w Łodzi i Palmiarnia w Łodzi- 45 uczniów z grup przedszkolnych
2. Grupowa Oczyszczalnia Ścieków w Łodzi – 18 uczniów gimnazjum
3. Toruń-41 uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej
4. Wrocław – 34 uczniów gimnazjum
5. Gdańsk-Łeba-Sopot-41 uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej.

Przeprowadzono 4 konkursy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami o łącznej wartości 3 450zł. Wykaz konkursów przedstawia się następująco:
1. Plastyczny – „Segregujemy Odpady”
2. Fotograficzny – „Drugie życie odpadu”
3. Plastyczny – „Eko-strój”
4. Wiedzowy – „Co wiemy o odpadach”


Próbna ewakuacja szkoły
W ostatnim tygodniu szkoły odbyła się kolejna próbna ewakuacja szkoły. Dzieci po usłyszeniu 3 dzwonków zostały poinformowane o konieczności ewakuacji. Okazuje się, że ćwiczenia odnoszą pożądany skutek. Uczniowie wiedzą, jak się należy zachować podczas ewakuacji i którym wyjściem mają opuszczać budynek. Wszystko przebiegło pomyślnie i bez paniki.
Powiatowe Potyczki Ortograficzne 2016
Nasza szkoła była w tym roku organizatorem Powiatowych Potyczek Ortograficznych. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół całego Powiatu Poddębickiego. Konkurs przygotowywały: p. Monika Kozanecka, p. Monika Cyjer oraz p. Ewa Płoszyńska.
Miło nam poinformować, iż nasza uczennica, Oliwia Szymczak z klasy V została Wicemistrzem Ortografii Powiatu, Martyna Pisera z klasy VI laureatem konkursu.
Konkurs przeprowadzany był przez cały kwiecień w kilku kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI, gimnazjum oraz osoby dorosłe. Kolejny sukces, tym razem naszych nauczycieli. W konkursie udział wzięli: p. Marek Kubiś, p. Magdalena Kolasińska-Burska, p. Agnieszka Tomaszewska oraz p. Edyta Klimkowska-Stempień i wszyscy zostali laureatami.
22 czerwca w Starostwie Powiatowym w Poddębicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom i laureatom.
Serdecznie gratulujemy!Na sportowo...
Nasi uczniowie bardzo chętnie biorą udział w zawodach sportowych organizowanych na terenie naszego powiatu. Często też wracają z wygranymi…W galerii zdjęć można zobaczyć rozgrywki towarzyskie między szkołami naszej gminy: Domaniewa i Dalikowa.
Poniżej przedstawiamy wykaz zawodów, w który nasi uczniowie brali udział w tym roku szkolnym.Dzieci z Domaniewa
W naszej szkole od półtora roku działa zespół ludowy „Dzieci z Domaniewa”. Uczniowie podczas zajęć rozwijają swoje zdolności muzyczne, wokalne, taneczne oraz plastyczne. Poznają i zgłębiają wiedze na temat sztuki ludowej, a swoimi występami urozmaicają różne uroczystości szkolne. W galerii można ujrzeć niektóre prace uczniów.Na wesoło
15 czerwca uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawczyniami p. Edytą Klimkowską-Stempień, p. Mareną Gortat oraz p. Moniką Cyjer gościli na Ranczu w Dalikowie u pana Zbigniewa i Jolanty Stańczyków. Wszyscy spędzili bardzo miło czas. Odbyły rozgrywki w badmintona, w piłkę nożną i siatkową. Poza tym młodzież korzystała z wszelkich dobrodziejstw na ranczu, czyli z trampoliny, drewnianych domków czy hamaku. Dzieci poznały również kilka gatunków ptactwa, oglądały świnki morskie oraz jeździły na kucyku i na bryczce. Koniec zabaw uwieńczony został grillowanymi kiełbaskami, które p. Zbigniew przyrządził. Bardzo gorące podziękowania dla p. Stańczyków.
Uczniowie wraz z nauczycielkami bardzo gorąco dziękują p. Stanisławowi Katuszy za zasponsorowanie kiełbasek na grilla, a p. Dorocie Feliniak za świeżutkie bułeczki.Z przyrodą za pan brat
We wtorek, 7 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do Palmiarni i Zoo. Dzieci pogłębiały wiedzę przyrodniczą poprzez bezpośrednią obserwację oraz uświadomienie różnorodności gatunkowej świata roślin. Mogły też obejrzeć zwierzęta, o których uczyły się na zajęciach w przedszkolu.Tobie książko przyrzekamy...
W czerwcu uczniowie klas I zostali oficjalnie włączeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Zanim to nastąpiło to odbyli kilka spotkań w bibliotece szkolnej z p. Edytą Klimkowską-Stempień. Gdy byli już przygotowani to odczytali prośby książki oraz złożyli uroczystą przysięgę książkom. Poza tym uczniowie wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą zakładkę do książki.
Wszyscy świetnie się bawili. Dzieci dostały pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek oraz wypożyczyły swoje pierwsze książki.
Miło nam również poinformować, iż nasza biblioteka zakwalifikowała się do „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” i otrzyma dotacje na zakup nowych książek na kwotę 5000,00 zł. Zatem nasi czytelnicy będą mieli co czytać.Copyright © 2018 SP w Domaniewie