Dzisiaj jest r.


Wszystkie dzieci nasze są
1 czerwca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. W szkole zostały zorganizowane zajęcia edukacyjno – sportowe 2 czerwca, których koordynatorem była p. Magdalena Kolasińska-Burska oraz p. Agnieszka Tomaszewska. Odbyły się zawody sportowe, rozgrywki w piłkę nożną. Było również kilka stanowisk, przy których zdobywało się różne sprawności oraz mini konkurs wokalny. Najmłodszym p. Sylwia Nowicka zmieniła naszych maluchów nie do poznania malując im twarze. Kolejną atrakcją był pokaz wozu policyjnego z PSP w Poddębicach oraz dwóch wozów strażackich z OSP w Dalikowie i OSP w Krzemieniewie. Na deser coś taneczno-sportowego. Zumba poprowadzona przez p. Elżbietę Kilian cieszyła się ogromnym zainteresowanie nie tylko dzieci, ale także nauczycielek. Dzieci bawiły się przy rytmach muzyki oraz zajadały smaczne kiełbaski z grilla przygotowane przez kochane mamusie.
Po zabawach sportowych przyszedł czas na występy artystyczne przygotowane przez grupy przedszkolne i klasy I-III oraz zespół „Dzieci z Domaniewa” skierowane do rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzień minął wszystkim wesoło i radośnie...:)I kudłate i łaciate... Czyli domowi ulubieńcy
W ramach tygodnia Domowi Ulubieńcy, nasze przedszkole odwiedził żółw Gucio, który bardzo chętnie pozował do zdjęć. Dzięki tym zajęciom dzieci dowiedziały się jak należy zajmować się swoimi pupilami. Zrozumiały, że posiadanie swojego zwierzątka to bardzo odpowiedzialne zadanie. Zajęcia prowadziła p. Sylwia Nowicka.Polsko, Polsko, Polsko, kraju niepokorny, zbuduj demokrację, w której chcemy żyć...
Za nami święta majowe 1-3 maja. Z tej okazji w szkole odbył się koncert pieśni patriotycznych. Każda klasa wystąpiła z jednym utworem oraz przedstawiła jego genezę. Można było usłyszeć tradycyjne pieśni, ale i współczesne. Uczniów przygotowała p. Edyta Klimkowska-Stempień, dekorację wykonał p. Marek Kubiś, a pomysłodawcą koncertu była p. Zofia Antczak-Szymczak, która krótko przedstawiła historię uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja. Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była jedną z najważniejszych ustaw w Polsce. Była ona drugą konstytucją w świecie - po Konstytucji Stanów Zjednoczonych z 1787 r. Jej autorami byli: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj.O bezpieczeństwie i uzależnieniach słów kilka...
We wtorek 26 kwietnia 2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielkami Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach.
Panie: starszy aspirant Elżbieta Tomczak oraz starsza posterunkowa Sylwia Kaźmierczak rozmawiały z dziećmi z przedszkola, klas I-III i klas IV–VI SP o bezpieczeństwie – m.in. o zachowaniu się w sytuacjach zagrożenia, np. gdy dziecko spotyka na swej drodze groźnego psa, kontakty z nieznanymi osobami, bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Natomiast pani st. sierż. Małgorzata Rzepecka zapoznała gimnazjalistów z wiedzą na temat odpowiedzialności karnej dzieci i młodzieży. Uczniowie mogli również dowiedzieć się jak zostać policjantem i na czym polega praca w Policji.
Na kolejnym spotkaniu st. asp. Elżbieta Tomczak uświadomiła, tym razem rodzicom, zagrożenia wynikające ze stosowania środków odurzających i innych substancji uzależniających."Dusza Mówi, Dusza Śpiewa"
Dnia 22 kwietnia 2016 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Dalikowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pn. "Dusza Mówi, Dusza Śpiewa". Na etapie gminnym zaprezentowało się 35 uczestników z placówek: Niepubliczne Przedszkole "Maluszek" w Kucinach, ZS w Domaniewie i ZS w Dalikowie. Recytatorzy byli oceniani w czterech grupach wiekowych: od najmłodszych przedszkolaków po uczniów gimnazjum. Dwie pierwsze grupy wiekowe recytowały wiersze Jana Brzechwy.Jestem eko
13 maja 2016 r. odbył się konkurs w ramach Projektu „Odpady segregujesz – Ziemię ratujesz”. Przedmiotem konkursu było przygotowanie „Eko-stroju” z różnego rodzaju odpadów i ekologicznych materiałów. Przedszkolaki i ich rodzice wykazali się ogromną pomysłowością.

Wiosennie
Dzieci z oddziału przedszkolnego 3-4 latków p. Sylwii Nowickiej zasiały kwiatki w doniczkach dzięki czemu na parapetach wkrótce będzie pachnąco i kolorowo :)

Z wizytą w galerii...
18 kwietnia uczniowie klas I Szkoły Podstawowej i przedszkolaki odwiedzili galerię p. Aleksego Matczaka w Idzikowicach. Artysty nie trzeba nikomu przedstawiać. Pan Aleksy maluje obrazy, rzeźbi i pisze wiersze. Dzieci obejrzały wiele wspaniałych prac pana Aleksego, zadawały wiele pytań. Maluszki bardzo dziękują paniom Sylwii Nowickiej, Monice Mikołajczyk, Ewelinie Pawlak, Ewie Płoszyńskiej za zorganizowanie wycieczki, podczas której miały kontakt ze sztuką.„Smerfny las”
„Żyj z przyrodą zawsze w zgodzie” to tematyka zajęć otwartych przeprowadzonych w grupie przedszkolnej 5-latków przez p. Monikę Mikołajczyk. W scenerii „smerfnego lasu” dzieci z przedszkola uczyły się jak należy dbać o przyrodę i w jaki sposób należy segregować śmieci.
Dodatkowo, w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” rodzice dzieci przedstawili widzom wybrane bajki, włączając się aktywnie w zajęcia. Wszystkim uczestnikom zajęć, zarówno dzieciom jak i rodzicom, gratulujemy zdolności aktorskich i dziękujemy za miło spędzony czas.Egzaminów czas
5 kwietnia szóstoklasiści pisali „Sprawdzian szóstoklasisty”. Sprawdzian był podzielony na dwie części: pierwszą, która sprawdziła wiedzę i umiejętności z języka polskiego i matematyki oraz drugą - z języka obcego. Na sprawdzianie badany i oceniany jest poziom osiągnięć uczniów z czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji, wykorzystywania wiedzy w praktyce. Przystąpienie do testu jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.
18 kwietnia 2016 roku o godz. 9.00, uczniowie z klasy trzeciej gimnazjum rozpoczęło swój trzydniowy egzaminacyjny maraton. Pierwszego dnia uczniowie rozwiązywali testy z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. Drugiego dnia gimnazjaliści zmierzyli się z przedmiotami przyrodniczymi i matematyką. Natomiast trzeciego dnia młodzież pisała egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
Niecierpliwie czekamy na wyniki :).


W obiektywie...
Uczniowie uczęszczający na Koło Fotograficzne prowadzone przez p. Macieja Piątczaka wzięło udział w konkursie internetowym na ‘Portrait of the Spring’. Spełniliśmy kryteria jury i przyjęto nasze zdjęcia. Oto wysłane prace.

Wiosna, ach to Ty
21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, uczniowie naszej szkoły powitali nową porę roku. Klasa IV z p. Moniką Cyjer i Marlena Gortat przygotowała przedstawienie związane z nadejściem słonecznej pory roku. Natomiast każda klasa zaprezentowała się z piosenkami dotyczącymi wiosny. W szkole było wesoło i bardzo kolorowo.Copyright © 2018 SP w Domaniewie