Dzisiaj jest r.


Mikołajkowe spotkanie w „Bajkolandii”
12 grudnia 2014 roku nasi najmłodsi przenieśli się do wspaniałej krainy bajek. Stało się to za sprawą dzieci z klasy II szkoły podstawowej. To oni wraz ze swoją wychowawczynią p. Jadwigą Łopatą przygotowali „Spotkanie z bajeczkami”. Celem takich występów było popularyzowanie czytania bajek dzieciom i przez dzieci.
4 grudnia uczniowie klasy II, III i IV byli w teatrze Pinokio na sztuce „Koralina”. Jest to opowieść z pogranicza fantastyki i horroru. Główna bohaterka niczym współczesna Alicja w Krainie Czarów, trafia do świata po drugiej stronie tajemniczych drzwi. Odkrywa tam surrealną rzeczywistość spełnionych pragnień i fantazji: na początku kuszącą niczym najpiękniejsze marzenie, później – przerażającą jak najgorszy koszmar senny. Jednym z podstawowych tematów spektaklu jest konfrontacja dziecka ze swymi lękami. Twórcy spektaklu uzyskali niepokojącą i mroczną atmosferę opowieści łącząc teatr żywego planu z elementami teatru lalkowego. Scenografia była doskonała, a dzieci poznały podstawowe pojęcia związane z teatrem.
Spektakl przypadł dzieciom do gustu. Wyjazd zorganizowała p. Edyta Klimkowska – Stempień wraz z p. Ewą Płoszyńską.


Uczta na Olimpie
Przebrani za greckich bogów uczniowie klasy III gimnazjum zaprosili nas na inscenizację uczty na Olimpie. Przy dźwiękach liry, wśród gwaru mitologicznych gości wysłuchaliśmy m.in. opowieści boga bogów – Zeusa, boskiego kowala – Hefajstosa oraz najpiękniejszej Afrodyty.

Andrzejki
Wróżbom nie było końca... podczas dyskoteki andrzejkowej, którą zorganizował samorząd szkolny pod opieką pani Ilony Łuckiej. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli we wszelkich zabawach zorganizowanych przez swoich starszych kolegów. Z filiżankowej wróżby mogli dowiedzieć się, kim będą w przyszłości. Pani Agnieszka Tomaszewska okazała się wspaniałym cukiernikiem – upiekła przesmaczne ciasteczka z sentencjami. Poza tym można było sobie powróżyć z dłoni i kart... jednak najpewniejsza wróżba, która niedługo się spełni, to koniec I półrocza i trzeba wziąć się do pracy... :)19 listopada dzieci z klas Ia, Ib i II wybrały się do teatru Arlekin na sztukę „Tajemnice Wesołego Miasteczka”. Historia mówi o dwóch wesołych Misiach Ptysiach, które przeżyją wiele niezwykłych przygód, poznają wielu nowych przyjaciół, a Wesołe Miasteczko odkryje przed nimi swoje tajemnice. Bajkowy, barwny i wesoły spektakl był zrealizowany jest techniką pacynek. Dzieci były zachwycone.
Wyjazd zorganizowały p. Jadwiga Łopata, p. Marzena Olczyk i p. Renata Krasnodębska - Rogalska.
Na początku grudnia nasi najmłodsi wyjechali na harce do figloraju w Ozorkowie. Zabawa była przednia.


Konkursy recytatorskie
Konkursy recytatorskie: Powiatowy Konkurs Recytatorski „Moja Mała Ojczyzna” oraz Powiatowy Konkurs Recytatorski Literatury EuropejskiejŚlubowanie Klas Pierwszych
Data 13 listopada 2014 roku na pewno zostanie wyryta w pamięci wszystkich naszych pierwszoklasistów. Tego dnia wstąpili oni w poczet uczniów naszej szkoły.


Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości
Po 123 latach niewoli Polska odzyskuje niepodległość i 11 listopada 1918 roku „wraca” na mapę Europy.Copyright © 2018 SP w Domaniewie