Dzisiaj jest r.


Kraina pierogami i karpiem pachnąca...
21 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół w Domaniewie odbyła się szkolna wigilia. Uczniowie klasy III s.p. wystawili jasełka. Młodzież z klas V i VI w chórze wyśpiewywała kolędy. Do wspólnego śpiewania zaproszono również gości. Nad całością czuwały p. Alina Gosińska i p. Edyta Klimkowska – Stempień. Dekorację wykonał p. Marek Kubiś.
Po występach wszyscy udali się do klas na uroczystą wigilię przy opłatku, smacznych postnych potrawach i dźwięku kolęd. Wszystkie klasy oraz stoły zostały pięknie udekorowane świątecznymi ozdobami.
Serdecznie dziękujemy cudownym rodzicom za przygotowanie świątecznych potraw.Andrzejki
26 listopada w naszej szkole odbył się wieczór andrzejkowy dla klas III – VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum przygotowany przez Samorząd Uczniowski oraz p. Ilonę Łucką, p. Agnieszkę Tomaszewską i P. Monikę Kozanecką. Uczniowie mogli sobie powróżyć... najbardziej podobały im się te, które mówiły o 5 i 6 z różnych przedmiotów :). Było wesoło, słodko i bardzo sympatycznie.
27 listopada swoje „andrzejki” uczcili najmłodsi – przedszkolaczki oraz uczniowie klas I – II. Zabawa była przednia.


Mikołajkowo - baśniowo
7 grudnia klasa III z p. Jadwigą Łopata w prezencie mikołajkowym dla klas I-II oraz przedszkolaków przygotowały krótką część artystyczną pt. „Baśnie o choince”. Dzieci wspólnie śpiewały świąteczne piosenki wprowadzając tym samym rodzinny nastrój. Wspaniałe stroje wykonali rodzice oraz wychowawczyni. Dziękujemy :)Bezpiecznie na wsi
24 listopada uczniowie klas I-III szkoły podstawowej bali udział w pogadance nt. „Bezpiecznie w domu i zagrodzie” zorganizowanej przez KRUS. Pogadanka miała na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw wynikających z pracy w rolnictwie.
Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach. Na koniec obejrzały film nt. tego co można, a czego nie wolno robić w gospodarstwie i jak unikać niebezpieczeństw. Po spotkaniu uczniowie otrzymali upominki broszurek i zakładek do książek.Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości
10 listopada uczniowie klasy I gimnazjum wraz z p. Zofią Antczak-Szymczak oraz p. Edytą Klimkowską – Stempień przypomnieli w swej akademii o odzyskaniu przez Polskę Niepodległości. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość i 11 listopada 1918 roku „wróciła” na mapę Europy.
Uczniowie przypomnieli historię oraz to, co w życiu jest ważne. „Naród, który nie zna swej historii, umiera i nie buduje swojej przyszłości”. Motywem przewodnim był Orzeł Biały oraz polskie symbole narodowe, a także nadzieja, którą zawsze umiera ostatnia...
Akademia była bardzo uważnie obejrzana i wysłuchana. Dekorację do przedstawienia przygotował p. Marek Kubiś.Jestem uczniem pierwszej klasy :)
21 października nasi pierwszoklasiści wstąpili w poczet uczniów naszej szkoły. Po prawie dwóch miesiącach poznawania szkoły, książek, obowiązków dotarły do momentu, kiedy mogły złożyć ślubowanie. Dzieci po raz pierwszy wystąpiły przed tak zacnym gremium, czyli przed rodzicami oraz starszymi kolegami i koleżankami. Pierwszaki z klas Ia i Ib pod czujnym okiem p. Ewy Płoszyńskiej i p. Ilony Pięgot przygotowały piękną akademię. Krótki występ przygotowali dla najmłodszych również nieco starsi koledzy.
Po występie uczniowie odśpiewali hymn Polski, złożyli ślubowanie przed Pocztem Sztandarowym oraz zostali pasowani na uczniów klasy pierwszej przez pana dyrektora Sławomira Szczepaniaka. Poza tym otrzymali drobne upominki od uczniów starszych klas oraz od przedstawicieli Banku Spółdzielczego, dzięki czemu dzieci będą uczyć się systematycznego oszczędzania.
Ostatnim punktem uroczystości był poczęstunek w klasie, przygotowany przez niezawodnych rodziców oraz ogromny tort.

Witamy Was Pierwszaki wśród braci uczniowskiej!Pokolenie JP II
16 października obchodziliśmy 37 rocznicę wybrania Karola Wojtyły na Papieża. Tego dnia obchodziliśmy również 15. Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II - Patron Rodziny”. Z tej okazji p. Alina Gosińska wraz z uczniami klasy V oraz I i II gimnazjum przygotowały część artystyczną. Akademia miała na celu ukazanie nam, jak ważną jednostką społeczną jest rodzina. Jak daje nam siłę i wparcie każdego dnia.Dzień Edukacji Narodowej
14 października 2015 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. W tym dniu uczniowie klasy II i III gimnazjum pod czujnym okiem p. Moniki Kozaneckiej, p. Agnieszki Tomaszewskiej i p. Edyty Klimkowskiej – Stempień przygotowali przedstawienie, ukazując oczywiście „z przymrużeniem oka”, szkolną rzeczywistość...
Pan dyrektor złożył życzenia i wręczył nagrody nauczycielom i pracownikom obsługi. Spotkanie swoją obecnością zaszczycili zaproszeni goście: m.in. emerytowani nauczyciele ksiądz proboszcz z Domaniewa, Pan Wójt, Radni, Panie z ośrodka zdrowia. Wszystkim bardzo dziękujemy za współpracę i wkład w rozwój naszej placówki. W imieniu społeczności uczniowskiej życzenia złożył także Samorząd Uczniowski. Niniejsza uroczystość odbyła się w miłej, podniosłej, ale i humorystycznej atmosferzePróbna ewakuacja szkoły
7 października odbyła się próbna ewakuacja szkoły. Dzieci po usłyszeniu 3 dzwonków zostały poinformowane o konieczności ewakuacji. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które miały na celu umiejętne przeprowadzenie akcji podczas faktycznego zagrożenia. Nauczyciele zostali wcześniej przeszkoleni, jak należy zachowywać się podczas ewakuacji i jakich procedur przestrzegać. Akcja przebiegła pomyślnie. Koordynatorem akcji była p. Agnieszka Tomaszewska.„Sprzątanie świata”
W piątek 18 września br. uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji „Sprzątanie świata”. Zaopatrzeni w worki i rękawiczki uczniowie wszystkich klas, począwszy od najmłodszych, a skończywszy na gimnazjalistach, posprzątali szkolne boisko oraz teren dookoła szkoły.
Dzieci z dużym zaangażowaniem włączyły się w tę ogólnopolską akcję promującą właściwe zachowania. A przecież wystarczy tak niewiele – wrzucać śmieci do przeznaczonych na nie pojemników!Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
1 września 2015 roku rozbrzmiał dzwonek. Dzieci uśmiechnięte i wypoczęte wróciły do szkoły. Uściskom i powitaniom nie było końca. Jednak 1 września 1939 roku tysiące dzieci nie mogło wrócić do swych szkół. Wybuchła II wojna światowa. To wydarzenie zostało przypomniane podczas rozpoczęcia tego roku szkolnego. Uczniowie klasy V i VI wraz z p. Edytą Klimkowską-Stempień przygotowały część artystyczną przypominając o „tamtym trudnym wrześniu”. Następnie dzieci wraz z wychowawcami podążyli do swoich nowych klas.
Rozpoczęcie roku szkolnego poprzedziła Msza Święta w Kościele w Domaniewie. Powodzenia w nowym roku szkolnym :)Dożynki Gminne - Dalików 2015
23 sierpnia 2015 roku na stadionie w Dalikowie odbyły się dożynki gminne. Nasz zespół wokalno – taneczny „Dzieci z Domaniewa” po raz kolejny pokazał na co go stać. Dzieci ćwiczyły cały tydzień – w wakacje :) - pod okiem p. Edyty Klimkowskiej–Stempień. Owacjom i podziękowaniom nie było końca. Nasze dzieci na wyjeździe zaprezentowały się na 6–tkę.
Wakacjowo…
Podczas wakacji, w dniach od 17 do 21 sierpnia 2015 roku, w naszej szkole odbyły się zajęcia letnie, w których wzięło udział 53 dzieci rolników z terenu Gmin Dalików oraz Wartkowice w wieku od 6 do 15 lat. Zajęcia prowadzone były w 4 grupach.
Copyright © 2018 SP w Domaniewie