Dzisiaj jest r.


Półkolonie - ODWOŁANE!!!
Z przykrością informujemy, że nie zostaliśmy zakwalifikowani do organizacji półkolonii w partnerstwie ze Związkiem Młodzieży Wiejskiej. Ze względu na znacznie mniejsze fundusze przyznane na ten rok przez FSUSR na realizację półkolonii Związek Młodzieży Wiejskiej nie jest w stanie zrealizować dużej części zgłoszonych półkolonii w tym również naszych.

Poniżej pismo wyjaśniające odmowę przyznania środków na realizację tegorocznego wypoczynku w Zespole Szkół w Domaniewie.Wakacyjny czas…
26 czerwca nadeszło upragnione przez uczniów zakończenie roku szkolnego. Było to szczególne wydarzenie zwłaszcza dla szóstoklasistów z uwagi na to, iż „awansowali” piętro wyżej, czyli do gimnazjum. Pożegnali zatem szkołę podstawową wesołą częścią artystyczną przygotowaną wspólnie z p. Moniką Cyjer i Julitą Kwiatkowską-Głuszek.
Po akademii p. Dyrektor wręczył wszystkim wyróżnionym uczniom nagrody, a rodzicom podziękowania za współpracę... Cóż za dwa miesiące widzimy się z powrotem, a teraz wypoczywajcie :)W drogę…
24 czerwca gimnazjaliści, po 10 wspólnie spędzonych latach, po raz ostatni zaprezentowali się w murach naszej szkoły. Na początku pięknie zatańczyli zacnego Poloneza, przygotowywanego w pocie czoła przez kilkanaście tygodni razem z p. Agnieszką Tomaszewską. Następnie, wraz z wychowawcą p. Aliną Gosińską, przedstawili kilka dni z życia szkoły w nieco „krzywym zwierciadle”. Po części artystycznej wręczyli wszystkim kwiaty i polały się łzy….rozstania nie są łatwe, ale przed nimi nowy, wspaniały świat... powodzenia...Witaj Majowa Jutrzenko
W niedzielę, 3 maja obchodzić będziemy Święto Konstytucji. Zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r.
Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była jedną z najważniejszych ustaw w Polsce. Była ona drugą konstytucją w świecie - po Konstytucji Stanów Zjednoczonych z 1787 r.Mała matura, czyli egzamin gimnazjalny
21 kwietnia 2015 roku o godz. 9.00, 20 uczniów z klasy trzeciej naszego gimnazjum rozpoczęło swój egzaminacyjny maraton, nazywany czasem małą maturą. We wtorek uczniowie rozwiązywali dwa testy - najpierw godzinny sprawdzian z historii i wiedzy o społeczeństwie, a po przerwie o godz. 11 - 1,5-godzinny egzamin z języka polskiego.
Na języku polskim uczniowie pisali nie jak przewidywano - rozprawkę, lecz opowiadanie. Na historii i wiedzy o społeczeństwie musieli się wykazać m.in. wiedzą o piramidach, pokoju w Tylży i euro.
Drugiego dnia - w środę 22 kwietnia - gimnazjaliści zmierzyli się z przedmiotami przyrodniczymi i matematyką, która okazała się dość trudna. Natomiast w czwartek, 23 kwietnia, młodzież pisała egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
Teraz niecierpliwie czekamy na wyniki :).


Z wizytą...
W kwietniu 2015 roku nasze przedszkolaki skorzystały z zaproszenia kolegów i koleżanek z przedszkola Zaczarowany Ogród w Turze. Dzieci bawiły się wspólnie, a następnie obejrzały sztukę wystawioną przez grupę teatralną z Krakowa pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Niektóre dzieci ujawniły nawet talenty aktorskie.
Serdecznie dziękujemy mamie Maksa za zaproszenie :)Gminny Konkurs Plastyczny "Wielkanocne Rękodzieła"!
8 kwietnia 2015 r. komisja konkursowa w składzie: Beata Olejniczak - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie, Justyna Ługowska, Ewa Bugajna wyłoniła laureatów Gminnego Konkursu Plastycznego pn. "Wielkanocne Rękodzieła". Przedmiotem oceny były własnoręcznie wykonane prace poświęcone świętu Wielkanocy.Sprawdzian szóstoklasisty – Prima Aprilis?
Prima aprilis uważaj, bo się pomylisz... Tak, tak. Dziś, 1 kwietnia, musieli na to zwracać szczególną uwagę szóstoklasiści, bowiem pisali oni „Sprawdzian szóstoklasisty”. Do egzaminu przystąpiło 13 uczniów. Sprawdzian był podzielony na dwie części: pierwszą, która sprawdziła wiedzę i umiejętności z języka polskiego i matematyki oraz drugą - z języka obcego.
Na sprawdzianie badany i oceniany jest poziom osiągnięć uczniów z czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji, wykorzystywania wiedzy w praktyce. Przystąpienie do testu jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.
Pomimo zmian w sprawdzianie, np. nowością był język obcy, nasi uczniowie wychodzili z egzaminu dość zadowoleni. Wierzymy, że wyniki będą równie zadowalające jak ich miny. O tym przekonamy się już na koniec maja.


Wiosna, ach to Ty!
Po długiej, choć niezbyt srogiej zimie wreszcie nadeszła wiosna. Bardzo cieszyliśmy się z tego, że za oknem wyczekane słońce i zieleń. Pani Wiosna „przybyła” również do nas. Na początku uczniowie robili wiosenne, kolorowe kanapki, a potem obejrzeli program artystyczny przygotowany przez klasę V i p. Jadwigę Łopatę. Tematem przewodnim była wiosna w Europie. Artyści przedstawili część artystyczną w dwóch językach. Dzieci przygotowały flagi i stroje charakteryzujące różne kraje Europy. Uwieńczeniem całej uroczystości było pożegnanie się z zimą – Marzanną.Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie oraz Zespół Szkół w Domaniewie zapraszają wszystkich chętnych (nie tylko dzieci i młodzież) do udziału w konkursie "Wielkanocne Rękodzieła".Dzień Kobiet
W poniedziałek (9 marca) odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy z gimnazjum pod opieką p. Macieja Piątczaka zaprezentowali program satyryczny pt. „W świetle fleszy”.

Boisko marzeń
W lutym br. Zostały zakończone prace nad budową nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego. Posiada ono syntetyczną nawierzchnię przystosowaną do gry w piłkę ręczną, minifutbol, minikoszykówkę, tenisa ziemnego i siatkówkę. Innowacją inwestycji jest zastosowanie oświetlenia typu LED oraz lampy hybrydowej.
Nasi uczniowie są zachwyceni, ponieważ wreszcie mogą rozwijać się sportowo nowoczesnych warunkach.
Dziękujemy!Bal karnawałowy dla najmłodszych
Nasi najmłodsi każdego roku czekają na to, by stać się kimś innym. Zawitały do nas księżniczki, policjanci, strażak, różne zwierzątka i wiele innych bajkowych postaci. 17 lutego 2015 r. w Zespole Szkół w Domaniewie odbył się karnawałowy bal przebierańców. Uczestniczyli w nim uczniowie przedszkoli i klas I – III. Dzięki zaangażowaniu rodziców uczniowie zaprezentowali się w ciekawych strojach. Dzieci bawiły się przy dźwiękach skocznej muzyki wraz z wychowawcami.Choinka szkolna
31 stycznia 2015 r. w szkole odbyła się coroczna choinka szkolna. Dzieci i młodzież z przyjemnością bawiła się po zakończonym właśnie I półroczu nauki. Szaleństwom nie było końca. Od południa bawili się nasi najmłodsi, do których zawitał św. Mikołaj z paczkami. Natomiast po południu bawiła się starsza brać. Nasze cudowne mamy jak zawsze wparły nas swoim zaangażowaniem piekąc wyśmienite ciasta i przygotowując posiłek dla dzieci.Hej kolęda, kolęda…
23 stycznia 2015 r. w Zespole Szkół w Dalikowie odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez nauczycieli ze szkoły w Dalikowie wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Dalikowie. W konkursie wzięło udział 41 uczniów z Zespołów Szkół w Dalikowie i Domaniewie.

Dzień Babci i Dziadka
Babcia i dziadek są to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Z kolei dziadkowie nie wyobrażają sobie życia bez wnucząt. Dlatego tak licznie przybywają na nasze szkolne obchody Dnia Babci i Dziadka. Dla nich to wyjątkowy dzień. Zawsze są pod wrażeniem występów scenicznych naszych najmłodszych artystów. Dzieci przedszkolne i uczniowie z klas I – III kolejny raz pięknie wyrecytowały wiersze, radośnie zaśpiewały piosenki oraz wesoło tańczyły. Po występach dzieci wręczyły piękne laurki swoim Dziadkom.
Po przedstawieniu dzieci czas Dziadkom umilał zespół śpiewaczy „Biała Róża”. Oczywiście wszyscy miło spędzili czas przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez nasze wspaniałe Mamy.


Budowa boiska wielofunkcyjnego dla uczniów Zespołu Szkół w Domaniewie.
19 grudnia uczniowie klas II, III, IV i V odwiedzili Wytwórnię Ozdób Choinkowych „Szkło – dekor” w Piotrkowie Trybunalskim. Pracownicy fabryki bombek pokazali dzieciom cały proces produkcji ozdób od wydmuchiwania szkła, przez suszenie po ich dekorację. Najciekawszym elementem wycieczki było samodzielne zdobienie bombek. Dla dzieci była to niesamowita frajda.
Opiekunami na wycieczce były p. Ewa Płoszyńska, p. Marlena Gortat, p. Jadwiga Łopata i p. Aneta Rzeźniczak.Wigilijny czas…
18 grudnia 2014 roku pachniało w szkole rybą oraz pierogami z kapustą i grzybami…a to dzięki wspaniałym mamom, które tego dnia cudownie przygotowały potrawy wigilijne dla wszystkich dzieci. Tego dnia odbyła się szkolna wigilia. Najpierw wszystkie klasy zostały pięknie udekorowane świątecznymi ozdobami. W każdej sali był świątecznie udekorowany stół, a pod choinką mnóstwo upominków.Na ratunek...
Na początku listopada uczniowie klasy I gimnazjum wzięli udział w pokazie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przeprowadzonym przez Komendę Powiatową Policji w Poddębicach i FALK Medycyna w ramach akcji „Na ratunek”. Finał akcji odbył się w dniu 1 grudnia, a nasi uczniowie zajęli I miejsce. Koordynatorem akcji była p. Agnieszka Tomaszewska.
29 października 2015 r. uczniowie klas gimnazjalnych mieli przyjemność gościć w Teatrze Małym przy Manufakturze na sztuce „Dzieła wszystkie Szekspira”. Te niezwykle głębokie i trudne dzieła np. Hamlet, Romeo i Julia czy Makbet, zostały przedstawione w dość humorystycznej i „nieco skróconej” wersji. Śmiechu było co niemiara, a i grozy nie zabrakło. W tak doskonale podanej formie twórczość Szekspira przestała być niedostępna. Młodzież była zachwycona. Wierzę, że teraz ktoś sięgnie po tę lekturę…Państwa również zachęcamy do wybrania się na tę sztukę.
Wyjazd zorganizowała p. Monika Kozanecka. Opiekunami były p. Agnieszka Tomaszewska i p. Edyta Klimkowska – Stempień.


Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Papieski
14 października było Święto Edukacji Narodowej, dwa dni później Dzień Papieski. Z tej okazji uczniowie klasy IV i III gimnazjum pod czujnym okiem p. Aliny Gosińskiej i Edyty Klimkowskiej – Stempień przygotowały montaż słowno-muzyczny. Były wiersze, piosenki, sceny z życia Karola Wojtyły. Nie zabrakło również śmiechu za sprawą skeczu na temat szkoły. Akademia wszystkim się podobała i po raz kolejny możemy z dumą powiedzieć, że mamy zdolną młodzież.
Akademię swą obecnością uświetnili zaproszeni goście: ksiądz proboszcz z Domaniewa, Pan Wójt, Radni, Panie z ośrodka zdrowia. Wszystkim bardzo dziękujemy za współpracę i wkład w rozwój naszej placówki.


Próbna ewakuacja szkoły
30 września na korytarzach rozległy się trzy dzwonki. Dzieci zostały poinformowane o konieczności ewakuacji. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które miały na celu umiejętne przeprowadzenie akcji podczas faktycznego zagrożenia. Nauczyciele zostali wcześniej przeszkoleni, jak należy zachowywać się podczas ewakuacji i jakich procedur przestrzegać. Akcja przebiegła pomyślnie. Koordynatorem akcji była p. Agnieszka Tomaszewska, a nad całością czuwał strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach kpt. Andrzej Tomczyk.


Sprzątanie świata
We wrześniu odbyła się akcja sprzątania świata. Koordynatorem akcji była p. Marlena Gortat. Każda klasa otrzymała worki do segregacji śmieci i wyszła w teren ze swoim wychowawcą. Jakież było zdziwienie dzieci, gdy po kilkudziesięciu minutach worki były pełne. Dzięki tej akcji uczniowie zdali sobie sprawę z tego, że o naszą planetę należy dbać, aby kolejne pokolenia mogły na niej lepiej żyć.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
Jak co roku, 1 września rozbrzmiał dzwonek…dzieci uśmiechnięte i wypoczęte wróciły do szkoły. Uściskom i powitaniom nie było końca. Jednak 1 września 1939 roku tysiące dzieci nie mogło wrócić do swych szkół. Wybuchła II wojna światowa. To wydarzenie zostało przypomniane podczas rozpoczęcia tego roku szkolnego. Uczniowie, rodzice i nauczyciele odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego, a następnie wysłuchali krótkiego opisu historii.


Poniżej znajdują się informacje w jakich godzinach będzie jechał autobus szkolny w dniu 1 września 2014 r.Województwo Łódzkie wraz z 45 Partnerami (jst z województwa łódzkiego), w tym Gmina Dalików, realizuje projekt pn. „Edukacyjne Wrota Regionu Łódzkiego” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WŁ na lata 2007-2013, Oś priorytetowa IV: Społeczeństwo Informacyjne, Działanie IV.2: E-usługi publiczne."Pracownia przyrodnicza Zespołu Szkół w Domaniewie". Zadanie uzyskało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (www.wfosigw.lodz.pl).
Wartość ogólna zadania: 45 502,00 zł; Źródła finansowania zadania: dotacja WFOŚiGW w Łodzi: 39 515,10 zł i środki Zespołu Szkół w Domaniewie: 5 986,90 zł"Zielony Ogród Zespołu Szkół w Domaniewie" Zadanie uzyskało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (www.wfosigw.lodz.pl)


"Woda źródłem życia" - program realizowany przez Zespół Szkół w Domaniewie Zadanie uzyskało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (www.wfosigw.lodz.pl).

21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, uczniowie naszej szkoły pożegnali Zimę. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III szkoły podstawowej odprowadzili Marzannę do pobliskiej rzeczki. Pożegnali ją uroczyście - piosenką i wierszem. Wracając witali Wiosnę, śpiewali maszerując z zielonymi gaikami, wypatrywali oznak wiosny w przyrodzie.
2 lutego 2014 r. w Zespole Szkół w Domaniewie odbył się karnawałowy bal przebierańców. Uczestniczyli w nim uczniowie przedszkoli i klas I –III. Dzięki zaangażowaniu rodziców uczniowie zaprezentowali się w ciekawych strojach. Dzieci bawiły się przy dźwiękach skocznej muzyki wraz z wychowawcami. Słodkie nagrody dla uczestników ufundował sklepik szkolny.
PROJEKT „Indywidualizacja nauczania w klasach I-III szkół podstawowych w gminie Dalików”.Wigilia szkolna - 19 grudnia 2013 roku w Zespole Szkół w Domaniewie odbyła się szkolna wigilia. Jak co roku uczniowie wystawili niosące głęboki sens i przesłanie jasełka.


"Bliżej natury" - program realizowany przez Zespół Szkół w Domaniewie, dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi


Copyright © 2018 SP w Domaniewie